Avusturya Aile Bileşimi Vize İşlemleri

Avusturya aile bileşimi başvurularının yapılması için eşlerden birinin Avusturya vatandaşlı olması şartı mevcuttur. Ayrıca evliliğin resmi olarak belgelenmesi gerekmektedir. Bu aşamada koşulların takibi ve belgelerin derlenmesi ile alakalı sorun meydana gelmemesi için anında firmamız ile iletişime geçerek vize talep adımlarından aile bileşim unsurlarına kadar her alanda bilgi alma hakkını yakalayabilirsiniz. Avusturya aile bileşim adımlarında ve tüm vize işlemlerinde sürece dair gelişimi sorunsuz tamamlamanız mümkün kılınacaktır.

Pasaport konusunda hassas olmalısınız, vize talebinin olumlu yanıtlanması için kesinlikle pasaportun güncel durumda olması gerekmektedir. Güncel değilse öncelikle pasaport yenileme adımlarını tamamlamalısınız. Daha sonrasında aile bileşimi başvurusunu iletmelisiniz. Eğer konsolosluk gerek görürse daha eski olan pasaportlarınızın da sunulmasına ilişkin talepte bulunma hakkına sahiptir.

Aile Bileşimi Detayları Nelerdir?

Avusturya aile bileşimi sırasında kişilerin evlilik belgelerini sunmalarının yanı sıra kültürel entegrasyona dair bir sorun meydana gelmemesi için ülkenin diline en azından temel seviyede hakim olduğunuzu da yapılan sınavlar üzerinden bildirmeniz gerekmektedir. Aile bileşimi ile alakalı detaylar ele alınırken kişilerin Avusturya’da yaşayan eşin ikamet formunu da edinmesi gerekir. Bu ikamet formunun ıslak imzalı şekilde sunulması gerekir. İkamet formu ıslak imzalı değilse kabul edilmeyecektir. Ayrıca sabıka kaydı da talep edilmektedir. Sabıkalı olan kişilerin oturum izni almasına ilişkin onay verilmeyecektir.

Diğer Evliliklerin Belgelenmesi Şart Mı?

Avusturya aile bileşimi sırasında kişilerin diğer evliliklerini belgelemesi şartı getirilmiştir. Tam da bu nedenle vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilir. Bu örnekte daha önce yapılan evliliklerle dair de bilgiler yer alacaktır. Eğer daha öncesinde yapılan bir evlilik varsa bunun sonlandığına dair de tüm bilginin resmi belgeler aracılığı ile sunulması gerekir. Sadece evlilik değil evlilikten sahip olduğunuz çocuklara ilişkin de bilgi sunmanız talep edilmektedir.

Diğer Vize Türleri Nelerdir?

Sadece aile bileşimi ile değil aynı zamanda eğitim ya da çalışma maksatları ile de ülkeye giriş yapmanıza imkan verilmektedir. Eğitim maksadı ile giriş yapabilmek iiçiin öğrenci değişim programlarından faydalanabilirisiniz. Eğitim öğretim masraflarınızın kim tarafından karşılanacağına ilişkin detaylı bir bilgi talep edilecektir.

Menü
Acil Vize