Avusturya Oturum İzni Başvurusu

Avusturya’da uzun süreli ikamet etmek isteyen Türk vatandaşlarının, Avusturya oturum izni başvurusunda bulunması gerekir. Avusturya oturum izni çeşitleri; oturma izni, yerleşim izni, aile bireyleri izinleri ve daimi ikamet izni olarak dörde ayrılmıştır. Avusturya oturum izni başvurusu yapacak kişilerin öncelikle uzun süreli vize talebinde veya D tipi vize talebinde bulunması gerekir. Bu vizeleri almak için gereken şartların sağlanması ve evrakların hazırlanması ardından başvurular, Avusturya konsolosluğuna yapılır. Ülkede oturum izni alacak kişilerin sağlaması gereken farklı şartlar da vardır. Kültürel uyum, yabancı dil bilgisi gibi etkenlere göre oturma izni başvurusu onaylanır.

Avusturya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Avusturya oturum izni başvurusu ülkede yaşama amacına göre değişiklik gösterir. Evlenme amacıyla oturum izni, çalışma izni gibi oturum izinlerinin başvuru şartları farklıdır. Bu başvuruların detayları hakkında bilgi almak ve gerekli belgeleri öğrenmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Avusturya oturma izni kaç günde çıkar; oturum izni başvurusu 7 gün ve 1 ay içerisinde açıklanır. Yoğunluk olması veya detaylı inceleme yapılması gereken durumlarda bu süre uzamaktadır.

Avusturya Süresiz Oturum İzni Şartları

Avusturya oturum izni ülkeye çalışma, eğitim, evlilik gibi amaçlarla gidecek kişilerin başvurabileceği izin çeşididir. Oturum izni çeşitlerinin bir kısmı sınırlı süreleri kapsasa da bir kısmı süresiz yaşama imkanı tanır. Avusturya süresiz oturum izni şartları birçok ülkenin bağlı kaldığı şartlarla benzerlik gösterir. Başvuru yapan kişinin ülkeye kültürel uyum sağlaması gerekir. Yeterli düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olmak, sahip olduğu meslekte yeterli olduğunu kanıtlamak, geçimini sağlayacak maddi imkanlara sahip olmak gibi kriterlere sahip olan kişilerin başvuruları onaylanır.

Avusturya Oturum İzni Gerekli Evraklar

Avusturya oturum izni alacak kişiler öncelikle gidiş amacına uygun başvurularda bulunmalıdır. Uzun süreli kalmak için D tipi olarak adlandırılan vize sahibi olunması gerekir. Avusturya oturum izni gerekli evraklar konsolosluk tarafından açıklanır ve evrakların dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekir. Başvuru formu, fotoğraf, pasaport fotokopisi, sağlık sigortası gibi tüm ülkelerin istediği oturum izni evrakları, başvuru aşamasında verilmesi gereken belgelerdir.

Menü
Acil Vize