Yeşil Pasaport Vize İstemeyen Ülkeler

Yeşil pasaport, devlet memurları, bakanlar, belediye başkanları ve aileleri için verilen hususi pasaporttur. Bu pasaport ile seyahat edebileceğiniz farklı ülkeler bulunur. Yeşil pasaport için vize istemeyen ülkelere seyahat edilmesi için en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz olması gerekir.

Yeşil Pasaport Vize İstemeyen Ülkeler 1 – Yesil Pasaport Vize Istemeyen Ulkeler

Yeşil Pasaport Vize Gerekli Mi?

Yeşil pasaport, kamuda çalışan ve kamudan emekli olan Türk vatandaşlarına verilen hususi pasaporttur. 5 yıl geçerliliği olan pasaport ile seyahat edebileceğiniz birçok ülke vardır. Yeşil pasaport vize istemeyen ülkeler arasında Schengen ülkeleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, İran, İsrail, Katar, Kırgızistan, Lübnan, Rusya, Bosna Hersek gibi ülkeler vardır.

Yeşil pasaport vize gerekli mi: Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler olduğu gibi bazı ülkelere vize almadan gitmeniz mümkün değildir. Amerika, Avustralya, Burundi, Hindistan, Yeni Zelanda, Toga, Uganda, Nepal, Kongo, İngiltere, İrlanda gibi ülkeler, yeşil pasaporta vize isteyen ülkelerdir. Bu ülkere seyahat etmek için seyahat amacınıza göre konsolosluklarına müracaat ederek ilgili vize türünü almanız gerekir.  

Japonya Yeşil Pasaport Vize İstiyor Mu?

Japonya, Yeşil pasaport vize istemeyen ülkeler arasında yer alır. Türk vatandaşlarının Japonya’ya seyahat etmesi için 6 ay geçerliliği olan güncel pasaport sahibi olması gerekir. Güncel pasaportunuz ve kimlik kartınızla ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Japonya yeşil pasaport vize istiyor mu: Japonya, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemez. Yeşil pasaport ile ülkeye seyahat ederek 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz. Bu süreden daha uzun süre ülkede kalmanız için vize almanız zorunludur.

Yeşil Pasaport Amerika’ya Gidebilir Mi?

Yeşil pasaport, kamu çalışanları ve kamudan emekli olan Türk vatandaşlarının alabileceği pasaporttur. Bu pasaport ile birçok ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz. Yeşil pasaport vize istemeyen ülkeler arasında Avrupa ülkeleri, Schengen ülkeleri, Asya ülkeleri vardır. Vize istemeyen ülkelerde 90 gün kadar konaklama hakkınız vardır.

Yeşil pasaport Amerika’ya gidebilir mi: Amerika, Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkelerden biri olduğu için yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının seyahatleri için vize alması zorunludur. Amerika’ya gitmek için alabileceğiniz vize türleri; turistik, ticari, evlilik, çalışma, eğitim gibi vizelerdir.

Amerika’ya seyahat etmek için güncel pasaport sahibi olmanız gerekir. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları, Amerika konsolosluğuna müracaat ederek vize başvurusunda bulunabilir. Amerika vizesi için gerekli belgeler ve vize şartları Amerika konsolosluğu tarafından açıklanır.  

Yeşil Pasaport Schengen Vizesi Gerekli Mi?

Schengen, dünyanın en büyük serbest seyahat bölgesidir. Almanya, Fransa, Hollanda gibi Avrupa ülkelerinin yer aldığı Schengen bölgesine seyahat etmek için, Schengen ülkelerinden birine vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Schengen ülkeleri arasında Yeşil pasaport vize istemeyen ülkeler vardır.

Yeşil pasaport Schengen vizesi gerekli mi: Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alması zorunlu değildir. Fransa, Hollanda, Almanya, Yunanistan gibi ülkelere yeşil pasaport ile seyahat edebilirsiniz.

Schengen ülkelerine vize almadan seyahat edecek Türk vatandaşları, 90 gün kadar ülkelerde vizesiz konaklama hakkına sahiptir. Bu süre içerisinde ülkelerde oturum izni alınmasına ve çalışılmasına izin verilmez. 90 günden uzun süre konaklamak isteyen kişilerin vize alması zorunludur.  

Yeşil Pasaport Vize Nasıl Alınır?

Yeşil pasaport, belirli ülkelere vize almadan seyahat edebileceğiniz pasaporttur. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları, Schengen ülkeleri, Avrupa ülkeleri, Asya ülkelerine vize almadan seyahat etme hakkına sahiptir.

Yeşil pasaport vize istemeyen ülkeler olduğu gibi vize almanız gereken ülkeler de vardır. Afganistan, Amerika, Avustralya, Burundi, Ermenistan, Hindistan, Kanada, Liberya, Mali, Özbekistan, Suudi Arabistan, Tayvan gibi ülkeler, yeşil pasaporta vize isteyen ülkelerdir. Bu ülkelere seyahat edecek kişiler, ülke konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmalıdır.

Yeşil pasaport vize nasıl alınır: Vize almak için gideceğiniz ülkenin konsolosluğundan randevu almanız ve randevu tarihinde gerekli evraklarla birlikte vize merkezine müracaat etmeniz istenir. Vize şartları ve vize için gerekli belgelerle ilgili açıklamalar, ülkelerin konsoloslukları tarafından açıklanır.

Sudan Vize Formu ve Dilekçe için tıklayınız; https://www.eraytur.com/sudan-vize-formu-ve-dilekce/

Brezilya Yeşil Pasaport Vize İstiyor Mu?

Brezilya’ya yeşil pasaport ile vizesiz gidilebilir.

Sudan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Sudan yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler arasındadır.

Portekiz Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Portekiz yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemez.  

Leave a Reply

Acil Vize